Aktualności


Nie Płać Zdrowiem za Urodę

news 01 Październik 2019


Nie Płać Zdrowiem za Urodę
To nowa kampania Głównego Inspektoratu Sanitarnego której celem jest edukowanie zarówno profesjonalistów z salonów kosmetycznych, jak i ich klientów na temat zagrożeń związanych z niespełnianiem standardów bezpieczeństwa a także jakie standardy powinny być spełnione.
Salony beauty dbające o bezpieczeństwo i zdrowie swoich klientów otrzymują specjalne naklejki,
które świadczą o tym że dany salon jest miejscem który dba nie tylko o urodę ale przede wszystkim o zdrowie i higienę pracy.
Jesteśmy salonem który przystąpił do tej akcji i otrzymał właśnie taką naklejkę świadczącą o tym jak bardzo nam zależy na bezpieczeństwie naszych klientów.

Stwórz swój ulubiony duet z marką Ekseption!!!

news 11 Wrzesień 2019


Marka Ekseption to trwałe i kompleksowe rezultaty które możesz osiągnąć dzięki połączeniu najnowocześniejszych zabiegów w gabinetach specjalistycznych i profesjonalnej pielęgnacji w domu.
Stwórz swój ulubiony duet który będzie idealnie oddawał to co najlepsze dla Twojej skóry.
Profesjonalne podejście przez spersonalizowanie kosmetyków odpowiednio dobranych dla Twojej skóry to podstawa abyś mogła zauważyć efekty na które czekasz i chcesz aby były widoczne.
Dodatkowo połączenie naszego programu pielęgnacji domowej z zabiegami u nas w salonie daje efekty które już sama zauważysz nawet po pierwszym spotkaniu z nami.
Skorzystaj z naszej promocji!!!
Stwórz swój ulubiony duet kremów marki Ekseption a drugi tańszy otrzymasz z 20% rabatem.


 

Sterylizacja narzędzi w gabinecie kosmetycznym

news


Sterylizacja i higiena pracy w salonie kosmetycznym.
Korzystanie z gabinetów kosmetycznych coraz częściej staje się formą relaksu gdzie pragniemy odpocząć od dnia codziennego i dlatego wybieramy taką formę odpoczynku.
W każdym gabinecie nigdy nie możemy zapomnieć o najważniejszym czyli o czystości i higienie pracy.
Bezpośredni kontakt zakażonej krwi nawet z niewielkim obszarem uszkodzonej skóry może spowodować wniknięcie do organizmu i rozwój w nim żywego biologicznego czynnika chorobotwórczego.
Do takich zakażeń należą zakażenia wirusem HIV lub jednym z wirusów zapalenia wątroby HBC HCV i inne.
Stąd też w tej branży powinien obowiązywać szczególny reżim sanitarny.
Do zakażenia może dojść podczas używania nie wysterylizowanych narzędzi np:cążek.
Czy kiedykolwiek pomyślałyście o swoim bezpieczeństwie idąc do salonu który nie posiada pełnej sterylizacji narzędzi?
Sterylizacja:
Podczas procesu sterylizacji narzędzi niszczone zostają formy przetrwalnikowe bakterii, co nie ma miejsca w dezynfekcji.
Sterylizacja to proces w wyniku którego zniszczone zostają wszelkie drobnoustroje bakterii z formami przetrwalnikowymi, wirusy i grzyby dlatego też sterylizację powinno się przeprowadzać w autoklawie.
Przy rozpakowywaniu narzędzi powinno się zwrócić uwagę na opakowanie w którym narzędzia są umieszczone, ponieważ przed sterylizacją kolor jest różowy o po sterylizacji przybiera barwę zieloną.
Każde narzędzia powinny być rozpakowywane przy klientce, która ma prawo poprosić o opakowanie w którym dane narzędzia były sterylizowane.
Podsumowując:
Potrzeba higieny jest niezbędnym i koniecznym elementem prawidłowej pracy w salonie kosmetycznym. Tylko odpowiednio dobrane artykuły jednorazowe i konsekwentne przestrzeganie higieny pracy gwarantuje bezpieczne wykonanie usługi i eliminuje ryzyko zakażenia.
 

Partnerzy


sesderma gehwol Nowe zdjęcie Nowe zdjęcie Nowe zdjęcie